Automobilių parkavimas

 1. Kur galima sumokėti rinkliavą pagal gautą pranešimą?

Į pranešime nurodytą sąskaitą Nr. LT83 7300 0101 3389 1154. Gavėjas VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (įmonės kodas Nr. 142133780).

Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti Pranešimo Nr. ir automobilio valst. Nr.

Mokama suma priklauso nuo parkavimo zonos, kurioje stovėjo transporto priemonė, ir sezono bei yra nurodoma paliekamame  pranešime:

Nuo rugsėjo 16 d. iki balandžio 30 d.

Mėlynoje zonoje - 1,5 €

Geltonoje zonoje - 6 €

Raudonoje zonoje - 18 €

 Nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d.

Mėlynoje zonoje - 1,5 €

Geltonoje zonoje - 6 €

Geltonoje + zonoje – 8,4 €

Geltonoje pajūrio zonoje – 7,2 €

Raudonoje zonoje - 21 €

Žalioje zonoje – 3,6 €

Karklės  zonoje – 3,6 €

Karklėje ties „Žilvičiu“ -  7,2 €

Karklėje ties Olando kepure – 12 €

 

Su zonų ribomis galite susipažinti čia: https://senoji.klaipedatransport.lt/maps/Parkomatai.php

Šias įmokas priima bet kuris bankas (banko skyriuje arba per internetinę bankininkystę), loterijos "Perlas" terminalai (išskyrus Maxima ir Norfa parduotuvėse esantys Perlo terminalai), Lietuvos Spaudos kioskai, Narvesen parduotuvės, Lietuvos pašto skyriai.

 1. Koks įmokos kodas?

Įmokos kodo nėra. Gavėjas "VšĮ Klaipėdos keleivinis transportas".

Sąskaitos Nr. LT83 7300 0101 3389 1154. 

 1. Kaip sumokėti rinkliavą iš kitos šalies banko?

     Tarptautiniai sąskaitos rekvizitai:

     Banko sąskaita (Bank bill):  LT83 7300 0101 3389 1154

     Įmonės kodas (company code):  142133780                                                                                          

     Banko kodas (Bank code):  73000                                                                                                        

     SWIFT kodas (SWIFT code): HABALT22 

 1. Ką daryti, jei nespėjau sumokėti rinkliavos mokesčio pagal gautą pranešimą iki kitos dienos 24 valandos?

Laukti laiško automobilio savininko deklaruotos gyvenamosios vietos adresu iš Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus jau su paskirta bauda arba ne anksčiau kaip po 1 savaitės nuo pranešimo surašymo dienos kreiptis į Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių, kurio pareigūnai nagrinėja šiuos administracinius nusižengimus (S. Daukanto 24 - 7, Klaipėda, telefono Nr. (46) 219 543).

 1. Kokio dydžio nuobaudos taikomos už rinkliavos nesumokėjimą laiku?

Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnis už Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus numato baudą vairuotojams nuo 20  iki 40 eurų, o  šį administracinį nusižengimą padarius pakartotinai – numato baudą nuo 40 iki 100 eurų.

 1. Kas nagrinėja administracinių nusižengimų bylas už rinkliavos nesumokėjimą?

Administracinio nusižengimo bylos teiseną dėl vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimo atlieka Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, adresu: S. Daukanto 24, Klaipėda. Papildoma informacija darbo dienomis telefonu  +370 46 219 543, ne anksčiau kaip po 10 kalendorinių dienų nuo pranešimo surašymo dienos.

 1. Iš kur žinoti, kad automobilio stovėjimas šioje vietoje yra mokamas?

Apie mokamą automobilių stovėjimą Klaipėdos miesto centrinėje dalyje informuoja prie visų įvažiavimų į mokamą automobilių stovėjimo zoną stovintys Kelių eismo taisyklių ženklai Nr. 541 su papildomomis lentelėmis Nr. 826 ir Nr. 840, kurie informuoja, kad įvažiuojama į mokamo stovėjimo zoną ir stovėjimas visoje zonoje yra mokamas, išskyrus tas vietas, kur atitinkamais ženklais pažymėtas nemokamas stovėjimas. Mokamo stovėjimo zonos pabaigą taip pat žymi atitinkamas Kelių eismo taisyklių ženklas.

 1. Kaip galima sumokėti už automobilio stovėjimą Klaipėdos mieste?

8.1. Mokamose vietose įrengtuose bilietų automatuose grynaisiais pinigais, t.y. 1 ir 2 eurų, 50, 20 ir 10 euro centų apyvartinėmis monetomis. Mažiausia mokama suma – 30 euro centų. Gauto bilieto (kvito) originalą būtina palikti automobilyje už priekinio stiklo (salono viduje), iš lauko gerai matomoje vietoje, kad būtų aiškiai matomi apmokėjimo laikas bei zona;

8.2. Išmaniuoju telefonu naudojant mobiliąją programėlę ParkMan, UniPark arba Flowbird.

8.3. Banko, pašto ar kitose mokėjimo vietose, sumokant dienos rinkliavos mokestį (nepriklausomai nuo tą dieną stovėto laiko) vėliau ar išvykus iš nustatytos mokėjimo vietos, bet ne vėliau kaip iki kitos dienos 24 val.;

8.4. Tinklalapyje http://klaipedatransport.lt/lt/uzsisakyk-parkavima-internetu-69 įsigyjant parkavimo leidimą / abonementą.  

 1. Ką daryti, jei turiu galiojantį INTERNETU užsakytą parkavimo leidimą, bet pakeičiau automobilį?

  Norėdami pakeisti automobilio valstybinį numerį ir/ar markę galiojančiame leidime:

  1. Prisijunkite prie savo paskyros svetainėje: https://pparking.klaipedatransport.lt/;
  2. Pasirinkite automobilį, kurio duomenis norite pakeisti paspaudę ant jau įvestų duomenų;
  3. Atsidariusiame langelyje pakeiskite esančius automobilio duomenis į naujo automobilio duomenis;
  4. Spauskite mygtuką „Saugoti“.

  SVARBU. Nespauskite mygtuko „Šalinti“ .

 2. Kokie rinkliavos už automobilio stovėjimą Klaipėdos mieste dydžiai?

Kainos nurodytos: http://senoji.klaipedatransport.lt/maps/Parkomatai.php       

     11. Kaip sumokėti už automobilio stovėjimą telefonu?

Išmaniuoju telefonu už parkavimą galima sumokėti naudojant mobiliąją programėlę ParkMan, UniPark ir Flowbird.

Mokant aplikacijomis gali būti taikomi papildomi paslaugos mokesčiai.

      12. Jei sumokėjau rinkliavą vienoje zonoje, ar ji galios ir kitoje?

Rinkliavos galiojimas vietose, esančiose skirtingose zonose:

12.1. Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje mėlynojoje zonoje, galioja tik šioje zonoje.

12.2. Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje žaliojoje zonoje, galioja žaliojoje ir mėlynojoje, žaliosios zonos mokėjimo valandomis.

12.3. Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje, žaliojoje ir mėlynojoje zonose, geltonosios zonos mokėjimo valandomis.

12.4. Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, geltonojoje, žaliojoje ir mėlynojoje zonose, raudonosios zonos mokėjimo valandomis.

13. Ką daryti, jei  rinkliavą buvau sumokėjęs, tačiau nespėju grįžti iki sumokėtos rinkliavos termino pabaigos?

Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti Klaipėdos mieste nuostatų 14.3 punktas nurodo, kad pasibaigus transporto priemonių apmokėtam stovėjimo laikui, rinkliavos mokėtojai per 10 minučių privalo papildomai sumokėti nustatytą rinkliavą, išvykti iš apmokestintos vietos arba nustatyto dydžio rinkliavą sumokėti vėliau ar išvykus iš nustatytos mokamos vietos, iki kitos dienos 24 val., šiuose Nuostatuose nustatyta tvarka.

    14. Ar reikia mokėti rinkliavą, jei sustojau tik 5 minutėms?

Taip, nes Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti Klaipėdos mieste nuostatų 14.1.1. punktas nurodo, kad vairuotojas, pastatęs transporto priemonę privalo nedelsdamas susimokėti už stovėjimą.

    15. Ar gali nemokamai stovėti automobilis, kuris pažymėtas lipduku "Neįgalusis" arba kuriame yra paliktas neįgaliojo pažymėjimas?

Pagal Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti Klaipėdos mieste nuostatų   6.2 punktą rinkliava netaikoma tik  transporto priemonėms, pažymėtoms neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, laikoma už priekinio stiklo, aiškiai matomoje vietoje, ta puse, kurioje matomas kortelės galiojimo terminas ir numeris; 

    16. Kur man kreiptis ir ką daryti, jei prieš šventinę ar nedarbo dieną gavau pranešimą apie nesumokėtą rinkliavą už stovėjimą ir su juo nesutinku. Paskambinus gautame pranešime nurodytu telefono Nr.  +370-800-12344 pasiaiškinimui dėl užfiksuotos situacijos, niekas neatsiliepia, o pranešime nurodyta, kad rinkliavą turiu sumokėti iki kitos dienos 24 val.?

Kadangi savaitgaliais ir švenčių dienomis VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ Klientų aptarnavimo centras nedirba, todėl gavus pranešimą apie nedelsiant nesumokėtą rinkliavos mokestį prieš šventinę ar nedarbo dieną (pvz. penktadienį vakare), rekomenduojame sumokėti rinkliavą iki kitos dienos 24 val.. kaip ir nurodyta Jūsų gautame pranešime, ir dėl išsamesnės informacijos darbo metu kreiptis į VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ Klientų aptarnavimo centrą telefonu  +370-800-12344 arba atvykus adresu S. Daukanto g. 13A, Klaipėda.

    17. Ar reikia mokėti rinkliavą už mokamoje zonoje pastatytus motociklus?

 Jei motociklas yra dviratis – nereikia, jei triratis ar keturratis – reikia, nes Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti Klaipėdos mieste nuostatų 1 p. nurodo, kad vietinė rinkliava už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti Klaipėdos mieste (toliau – rinkliava) yra Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka visų kategorijų ir klasių motorinių transporto priemonių, priekabų, laivų, išskyrus dviračius motociklus, dviračius motorolerius ir dviračius mopedus (toliau – transporto priemonių), savininkams ar valdytojams.

Išaiškėjus aplinkybėms, kurioms esant Jūs neturėjote gauti pranešimo, Jūsų permoka bus grąžinta.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ Klientų aptarnavimo centro darbo laikas:

 I-V 8:00-17:00

Prašome palaukti