maršrutiniai taksi
1. Kodėl pvz. 2A autobusu galima važiuoti su miesto autobusų terminuotu bilietu, o su M5, M6, M8 - ne? Autobusėliai juk tokie pat?
M5, M6, M8 yra maršrutiniai taksi ir yra pažymėti taksi ženklu (šachmatinė juosta švieslentėje ir šonuose) bei dirba taksi režimu. Todėl juose yra kitos kainos, kiti bilietai ir negalioja lengvatos.
2. Kokia maršrutinio taksi kelionės kaina?
Elektroninis kartinis bilietas kainuoja 1,30 Eur (naktį – 1,90 Eur). Iš vairuotojo perkamas popierinis bilietas važiuojant dienos metu kainuoja 1,50 eurą, naktinis bilietas (nuo 23:00 iki 05:59 val.) kainuoja 2 Eur. 30 dienų bilietas kainuoja 55 Eur, o 30 dienų, galiojantis tik darbo dienomis – 40 eurus.
3. Kur nusipirkti bilietą?
E. bilietus – Internetu (susikūrus paskyrą bilietas.klaipedatransport.lt ar/ir programėlėje „E. Ticket Klaipėda“), spaudos kioske, “Narvesen” parduotuvėse, KKT Klientų aptarnavimo centre (S. Daukanto 13a). Popierinį bilietą parduoda vairuotojas.
4. Ar galiu maršrutiniame taksi pirktu, tačiau nepažymėtu bilietu naudotis miesto autobuse?
Ne. Kontrolė miesto autobuse kiekvieną tokį bilietą vertins kaip negaliojantį.
5. Ar iš maršrutinio taksi vairuotojo pirktas popierinis bilietas fiziškai skirsis nuo popierinio bilieto, pirkto iš autobuso vairuotojo?
Taip. Ant Maršrutiniame taksi pirkto bilieto yra nurodyta, kad tai maršrutinio taksi bilietas. Tiek autobuse, tiek maršrutiniame taksi Iš vairuotojo pirktus popierinius bilietus žymėti privaloma: bilieto pusę su QR glausti prie e. bilietų skaitytuvo (prie apačioje esančio balto stikliuko).
6. O jeigu norėsiu su ta pačia kortele važiuoti ir autobusais, ir maršrutiniais taksi, ar turėsiu atskirai pildytis ją du kartus perkant skirtingos rūšies kartinius bilietus arba terminuotus bilietus?
Galima pirkti 30 dienų maršrutinio taksi ir autobuso terminuotąjį bilietą, su kuriuo galima važiuoti tiek maršrutiniu taksi, tiek ir miesto autobusu. O kartinėms kelionėms galima naudoti į e. bilieto kortelę papildytus pinigus (e. piniginę)/ bekontaktę banko kortelę: autobuse nuskaičiuoja kelionės autobusu kainą, o maršrutiniame taksi – kelionės maršrutiniu taksi kainą.
7. Kodėl švieslentėse maršrutiniai taksi skelbiami, bet ne visada stoja stotelėje?
Švieslentėse skelbiamas maršrutinių taksi atvykimo laikas – tik informacija keleiviams, kada maršrutinis taksi pravažiuos pro stotelę. Stoti, jeigu niekas jo nestabdo, maršrutinis taksi neprivalo. Jeigu norite, kad sustotų – pakelkite ranką.
8. Ar reikia sakyti vairuotojui kur sustoti? Ar jie stos tik stotelėse?
Naujuosiuose maršrutiniuose taksi yra įrengti raudonos spalvos stop mygtukai, rekomenduojame jais naudotis. Paspaudus, garsiniu signalu atkreipiamas vairuotojo dėmesys, po to galima balsu dar ir patikslinti, kurioje vietoje norėtumėte išlipti. Jeigu tai bus vieta, kurioje sustoti nedraudžiama, vairuotojai sustos ir išleis. Tačiau jeigu tai bus draudžiama vieta, vairuotojai jus dar paveš iki artimiausios leidžiamos sustoti vietos, ar tai būtų stotelė, ar, pavyzdžiui, kitas kelio išplatėjimas ir pan.