Artėjančiai ligai nuvyti reikia bendrų pastangų

2020-08-28

Rugpjūčio 28, penktadienį, buvo nustatytas susirgimas COVID-19 autobuso vairuotojui, dirbančiam 25-ajame priemiesčio maršrute. Šiuo metu turimais duomenimis, vairuotojas dirbo tik tame konkrečiame maršrute, tikimės, kad visuomenė operatyviai sulauks konkretesnės informacijos apie galimus jo kontaktus ir galimas grėsmes keleiviams iš Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos centro specialistų.

Šiuo metu neturime objektyvių duomenų, rodančių padidėjusią užsikrėtimo grėsmę Klaipėdos miesto viešajame transporte. Tačiau po šiandienos neramaus fakto prevencine tvarka nutraukiame bilietų pardavinėjimą iš vairuotojų Klaipėdos miesto autobusuose. Maršrutiniuose taksi ir priemiesčio maršrutuose kol kas tokią bilieto įsigijimo formą paliekame, tačiau ir ji gali būti nutraukta atsiradus naujiems faktams.

Šiomis aplinkybėmis labai svarbu ir mūsų keleiviams atsakingai vertinti priartėjusio pavojaus grėsmę ir viešajame transporte savo elgesiu mažinti užsikrėtimo grėsmę sau ir aplinkiniams.

Lipkite ir važiuokite su kaukėmis. Dezinfekuokite rankas. Salone laikykitės įmanomo tarpusavio atstumo. Venkite, jeigu įmanoma, sėdėti veidu į veidą. 

Naujausias atvejis prikišamai parodė, kad keleiviams sveika kuo mažiau turėti kontaktų su vairuotoju. Miesto autobusuose bilietų pardavinėjimą jau nutraukiame, tačiau raginame ir tų transporto rūšių, kuriuose ši paslauga išlieka, keleivius pereiti prie kitokių atsiskaitymo būdų.

Tie keleiviai, kurie atkakliai vengia technologijų, gali už kelionę atsiskaityti ir įprasta e.bilieto kortele. Įnešus į kortelę pinigų – pavedimu ar spaudos kioske, ja galima atsiskaityti komposteriu maršrutiniame taksi, priemiestiniame autobuse taip atsiskaitant kortelę reikia žymėti įlipant ir išlipant.

„Klaipėdos keleivinis transportas“ atidžiai stebi epidemiologinę situaciją. Esame pasiruošę antikrizinių  viešojo transporto režimo pokyčių, priklausomai nuo įvykių, planą ir jį etapiškai  realizuojame. Bilietų pardavinėjimo autobusuose nutraukimas – pirmas toks žingsnis reaguojant į neramią šiandienos naujieną. 

Prašome palaukti
Komentarai (2)
Vaida
IP: 90.131.42.251
Kaip galima išlaikyti saugų tarpusavio atstumą, jei mažos talpos autobusai (11A), rytinio piko metu perpildyti. Ketvergiuose net nebestoja. Ar nevertėtų peržiūrėti 28 autobuso tvarkaraštį ir gražinti 8 val. maršrutą?

28 maršrutas jau buvo peržiūrėtas, nuo balandžio mėnesio sukurtas 34 maršrutas Šernai-N. Turgus ir padarytas naujas didelio autobuso reisas 7:08 į miestą, kad perimtų keleivius nuo užsipildančių 11A reisų. Laikas numatytas, kad 7:48 būti mieste, su mažesne rizika užstrigti spūstyje Rimkuose.  

Titas
IP: 84.15.176.202
Nelabai gražu, jeigu yra istatymas tai lai ir būna sutvirtintas. Bet kai ilipa kontrolė paema bilieta ir atiduoda i rankas be pirštiniu tai nelabai norisi imti ir atsitiko taip dabar, kad aš paprašiau pasilikti arba išmesti bilieta, nes nesu užtikrintas, kad kontrolieriai neužsikrete COVID-19

Pirštinės yra rekomendacija. Transporto priemonėse yra dezinfekcinio skysčio, kuriuo po kontrolės galima tą patį bilietą apdoroti.