Atsiskaitymas už parkavimą - kortele.

Šiaurės rage ketvirtadienį pradėjo veikti parkomatas, kuriame galima atsiskaityti ir įprastine, ir bekontakte bankine kortele. Bekontaktės kortelės paprastai net nebūtina ištraukti iš piniginės, nes įrenginys nuskaito kortelę per kelių centimetrų atstumą. Tai turbūt pats patogiausias būdas atsiskaityti už automobilio stovėjimą. Šis parkomatas – pirmasis tokio tipo Lietuvoje.

Šiuo metu diegiama nauja viešojo transporto elektroninio bilieto sistema taip pat leis bekontakte kortele atsiskaityti ir už kelionę autobusu ar maršrutiniu taksi.

Nuo 2009-ųjų pradžios uostamiestyje stovinčiuose parkomatuose nebuvo tokios galimybės atsiskaityti už automobilio stovėjimą, nes jų gamintojas – kompanija „Parkeon“ į tokius modelius nebuvo integravusi atitinkamo sprendimo. Apskritai prieš dešimtmetį renkantis parkomatų modelį mums svarbiau buvo jų atsparumas vandalizmui ir patikimumas.

Šią vasarą mieste pastatysime 10 tokių išmanių parkomatų: 8 stovės turistų lankomiausiose vietoje – Turgaus gatvėje, Teatro aikštėje, Smiltynėje, o 2 - įrengti S. Nėries gatvėje, netoli Klaipėdos Respublikinės ligoninės. Ten esantys įrenginiai turėtų būti modernizuoti per šią savaitę. Artimiausiu metu ant jų atsiras ir naudojimosi instrukcija, taip pat ir užsienio kalbomis.

Visų 150 mieste esančių parkomatų keisti išmanesniais bent jau artimiausiu metų neketiname: viena vertus, jie nepigūs; kitas dalykas, kad vis labiau populiarėja irgi ne mažiau patogus atsiskaitymas išmaniaisiais telefonais naudojantis specialiomis programėlėmis. Taigi kol kas – stebėsime ir vertinsime naujos paslaugos populiarumą ir jos perspektyvą. 

Prašome palaukti
Komentarai (0)