Bankinė kortelė – alternatyva iš vairuotojo perkamam bilietui
2024-01-10
Matome galutinius apmokėjimo už kelionę bankine kortele praėjusiais metais rezultatus.
Kaip ir prognozavome, pernai su bankinėmis kortelėmis už kelionę atsiskaityta daugiau nei 100 tūkstančių kartų: galutinis rezultatas yra 101 752. Tokio rezultato pasiekta su 30 762 bankinėmis kortelėmis. Šis apmokėjimo už kelionę būdas veikia visuose miesto ir priemiesčio autobusų bei maršrutinių taksi maršrutuose.
Kokia nauda iš to buvo keleiviams ir viešojo transporto sistemai? Jeigu iš vairuotojo bilietą perkantis keleivis iš anksto būna pasiruošęs tikslią pinigų sumą, jeigu iš karto pasako, kokį bilietą perka ir nereikia grąžos, - vairuotoją jis pirkdamas bilietą sugaišina apie 5-10 sekundžių.
Pernai iš vairuotojų vien miesto autobusų maršrutuose buvo nupirkti iš viso 1 324 799 popieriniai bilietai. Skaičiuojant laiką tokiu pat būdu, kai piko metu autobuse važiuoja 50 keleivių, bent vieno bilieto pirkimas lemia papildomą gaištį, neretu atveju nukrypimą nuo tvarkaraščio.
Kelionė miesto autobusu atsiskaitant bankine kortele 2024 metais kaip kainavo, taip ir kainuoja šiemet 1 eurą, tuo tarpu iš vairuotojo perkamas bilietas pabrango iki 1,5 eur.. Tikimės, kad šios kainų žirklės leis šiemet ženkliai sumažinti bilietų pirkimą iš vairuotojo. Pirmosios 2024 metų dienos jau rodo bilietų pirkimo įpročio keitimąsi, bankinių kortelių dalis sparčiai auga.
Ką tai duos VT sistemai ir keleiviams? Tiksliau bus laikomasi tvarkaraščių. Vairuotojai galinėje stotelėje, atvažiavę į ją nevėluodami, turės daugiau laiko poilsiui tarp reisų. Visi tiksliau galės planuoti kelionę.
Pasigedusiems brangių popierinių bilietų kioskuose, nenorinčių permokėti autobuse, nepripratusių mokėti banko kortele dėmesiui, - yra ir kita alternatyva: – naudotis e. kartiniais bilietais (e.bilieto kortele, papildyta pinigais / programėlėje e ticket Klaipeda). Jie miesto autobuse kainuoja 70 centų.
Prašome palaukti
Komentarai (0)