Eismo sąlygos per šventę buvo geresnės nei pernai

Po pernykščio Šviesų festivalio, kai viešasis transportas buvo priverstas dirbti nepalankiomis sąlygomis, atsakingos tarnybos mūsų prašymu peržiūrėjo eismo schemą, kad autobusai mažiau stovėtų spūstyse. Šiemet važiavome geresnėmis sąlygomis, dėl to ir mūsų paslaugos kokybė buvo ženkliai geresnė.

Vasario 18 dieną mūsų tarnybos suvedė miesto keleivinio transporto eismo Šviesų festivalio metu rezultatus. Reisų vėlavimo duomenys rodo, jog eismo sąlygos šiemet buvo pastebimai geresnės nei per tą pačią šventę pernai. Jeigu pernai piko metu autobusai spūstyje prastovėjo ir pusantros valandos, šiemet tokie nukrypimai nesiekė ir pusvalandžio.

Šiais metais buvo apribotas lengvųjų automobilių patekimas į Senamiestį, uždraustas eismas Taikos prospekto atkarpoje nuo Sausio 15 g. iki Turgaus žiedo, Galinio Pylimo ir Bangų gatvėse.

Tuo pačiu lengvųjų vairuotojams buvo pasiūlytas ir teigiamas stimulas – nemokamos kelionės miesto viešuoju transportu, kurio buvo daugiau, jis kursavo dažniau ir ilgiau. Ketvirtadienį, kai kelionės dar buvo mokamos, užfiksavome apie 15%  kelionių prieaugį, o penktadienį  ir šeštadienį, kai transportas buvo nemokamas, nors tikslios statistikos ir neturime, stebint pilnas stoteles ir didelį autobusų užpildymą, keleivių skaičiaus kreivė turėjo dar aukščiau šoktelėti .

Tuo pačiu išnagrinėjome ir konkrečias reisų vėlavimo priežastis. Vienu metu tai nutiko dėl eismo įvykio, kuris reikšmingu pikinių keleivių srautų metu išderino grafikus visai valandai, kitais atvejais – dėl spūsčių Taikos prospekto atkarpoje nuo Kauno iki Sausio 15-osios gatvių, kurioje lengvųjų vairuotojai negerbdavo „A“ juostos ir užblokuodavo joje viešąjį transportą.

Nuodugniai išnagrinėję savaitgalio eismo duomenis, teiksime pasiūlymus tarnyboms, kaip dar racionaliau organizuoti eismą masinių renginių metu. Tikimės, kad įgyvendinus tuos pasiūlymus, greičiau ir komfortabiliau važinėsime miesto gatvėmis ne tik Šviesų festivalio metu, tačiau ir per Jūros šventę.

Prašome palaukti
Komentarai (2)
eDainius
IP: 82.135.222.33
Citata: "Šiais metais buvo apribotas lengvųjų automobilių patekimas į Senamiestį, uždraustas eismas Taikos prospekto atkarpoje nuo Sausio 15 g. iki Turgaus žiedo, Galinio Pylimo ir Bangų gatvėse." Klausimas: o kur buvo skelbiama tokia informacija, kad bus tos uždraustas eismas šiose gatvėse?

eDainiui...Klaipėdos švenčių tinklalapyje.

gal?
IP: 193.219.81.10
Reikėtų reikšmingai bausti vairuotojus A juostoje. Kiek galima, užsiaugininkite stuburus ir pradėkite su policija bausti.

Gal...deja mes baudimui neturime kompetencijų, o iš policijos šiam klausimui norėtųsi daugiau dėmesio.