Kelionė vandens autobusu

2023-06-13

Klaipėdoje Danės upe netrukus pradės plaukti L1 maršruto vandens autobusas. Paskelbus konkrečią jo starto datą, galėsime ir mes paskelbti reisų tvarkaraštį. O kol kas pristatome šio unikalaus maršruto ypatumus.

Tai pirmasis šalyje maršrutas elektriniu reguliaraus susisiekimo vandens autobusu. Laivas ir suprojektuotas, ir pagamintas Klaipėdoje. Elektrinis variklis dirba itin tyliai. Panoraminiai langai ir tyla salone leis geriau pastebėti ir įvertinti pakrančių grožį.

Planuodami kelionę gausesne kompanija, įvertinkite, jog autobuse tėra 11 keleivių vietų (viena pritaikyta ir neįgaliajam). Pagal talpą tai dar mažesnė susisiekimo priemonė nei maršrutinis taksi – bus reisų, kai keleiviai netilps. Išankstinės rezervacijos neturime. Tikėtina, kad didesnis apkrovimas bus savaitgaliais.

Tai ilgiausiai Klaipėdos mieste trunkanti kelionė viešuoju transportu – daugiau valandos. Maršrutas yra sezoninis ir skirtas tikrai niekur neskubantiems žmonėms. Kita vertus, upėje autobusas tikrai nepateks į transporto spūstį.

Kur išlipti? Spėjame, kad plaukiant aukštyn populiariausia bus Botanikos sodo https://botanikossodas.ku.lt/lt/naujienos-7 stotelė. Ten krante tikrai yra kuo pasigrožėti.

Yra kur pasivaikščioti ir išlipus Tauralaukio tilto stotelėje (žr. pridėtą Tauralaukio turistinių objektų schemą).

Ne visi norės ir nuplaukti, ir grįžti vandens autobusu. Planuojant vienos krypties kelionę, patogiausios nuvažiuoti/grįžti maršruto gale bus miesto autobusų stotelės: Tauralaukyje – Apynių, Mažajame kaimelyje – Botanikos sodo (visos - 14-ojo autobuso maršruto https://www.stops.lt/klaipeda/#bus/14/a-b/map ). Centro kryptimi važiuojant galima įlipti ir to paties maršruto Kino studijos stotelėje.

Laivavedžio įgaliojimai yra platesni nei autobuso vairuotojo. L1 veda patyrę škiperiai su didele uosto ir jūros patirtimi. Prašome vykdyti jų nurodymus. Ypač tai svarbu įlipant ir išlipant.

Apie bilietų kainas ir atsiskaitymo už kelionę būdus paskelbsime arčiau starto datos.

 

Prašome palaukti
Komentarai (1)
Karolis
IP: 188.69.19.131
Puiki pramoga, tačiau ne kiekvienam. Šiandienos patirtis, kad su šeima atėjome gerokai anksčiau (~45min) prieš 17:30 išplaukimą Tauralaukio stotelėje. Laivas atvyko laiku, tačiau dalis keleivių pareiškė, kad plauks atgal neišlipo, dėl ko nebebuvo pakankamai vietų ir pramogos neišbandėme. Siūlymas, kad atplaukus į paskutinę stotelę visi keleiviai išliptų ir jei atplaukę keleiviai nori plaukti atgal į centrą galėtų plaukti jei yra laisvų vietų.