Lipimui pro priekines – penkiolikti metai

2024-03-18

Birželio pirmąją sukaks 15 metų tvarkai, kai Klaipėdoje autobusų keleiviai įleidžiami pro priekines, išleidžiami pro kitas duris. Tų metų pavasarį su miesto žurnalistais važiavome į Kėdainius, kur tokia tvarka jau galiojo, pasižiūrėjome patys ir laikraščių skaitytojams parodėme, kaip tai veikia. Po keletą mėnesių trukusio keleivių pripratinimo prie naujos taisyklės rudenį ją patvirtino ir Klaipėdos miesto taryba.

Tačiau pastaraisiais metais, deja, tos tvarkos nebe taip kruopščiai laikosi tiek vairuotojai, tiek ir keleiviai - per kovido pandemiją ji pairo. O kodėl nėra gerai tvarką laužyti – argumentacija išdėstyta čia nurodytuose straipsniuose, ir ji nėra nė kiek pasenusi: laikantis tvarkos yra užkardomas patekimas į autobusą asocialiems asmenims, nebelieka priešpriešinės grūsties ir lipimo ant kojų viens kitam lipant bei išlipant, geresnė bilietų žymėjimo kontrolė, keleiviai išsikirsto po visą autobuso saloną.

Artimiausiomis dienomis ir savaitėmis nuosekliai stiprinsime tos seniai galiojančios taisyklės laikymosi kontrolę. Prie chaotiško lipimo įpratę keleiviai neturėtų nustebti, kad sustojęs autobusas kurį laiką dar neatidaro vidurinių ir galinių durų – tam, kad laukiantys keleiviai suliptų pro priekines, tik tada išlipimo durys bus atidarytos.

Kai susigražinsime buvusį, bet primirštą teisingą įprotį, kad kojos pačios neša įlipti prie priekinių durų, judėsime sklandžiau.

Prašome palaukti
Komentarai (0)