Nuo vasario 7-osios – aktyvi naujųjų parkavimo zonų kontrolė

2022-02-02

zona1zona2

Šiais metais įsigaliojo mokamo automobilių parkavimo režimas papildomose miesto teritorijose (žr. pridėtus žemėlapius). Jų gyventojai ir verslas nuo gruodžio pradžios turėjo galimybę susitvarkyti lengvatinius leidimus automobiliams statyti. Tas procesas tęsėsi dar ir sausį, ir dabar čia turime daugiau kaip tris tūkstančius metinių lengvatinių leidimų.

Pirmąjį metų mėnesį parkavimo kontrolė naujosiose teritorijose buvo vykdoma labiau, sakytume, informaciniu, o ne baudžiamuoju režimu: už valytuvo užkištais lapeliais informuodavome, jog automobilis pastatytas mokamoje zonoje ir čia privalu už stovėjimą mokėti. Tai davė pirmąjį kuklų rezultatą tiek augančiu Gyventojo leidimų skaičiumi, tiek ir aplikacijomis, SMS bei  parkomatuose surinktais pinigais. Tačiau pastebime, jog išliko ženkli kategorija vairuotojų, kurie ignoruoja geranoriškus perspėjimus ir už automobilių statymą sistemingai nemoka. Gauname ir skundų iš gyventojų, kad jie ir dabar neranda vietos pasistatyti automobilį dėl nevietinių ir, galbūt, už parkavimą nemokančių atvažiuojančiųjų gausos.

Todėl nuo pirmadienio, vasario 7 dienos, naujosiose teritorijose pradedame intensyvią automobilių parkavimo kontrolę. Greta rinkliavos mokėjimo kontrolės, artimiausias mūsų tikslas – išvalyti kiemus nuo apleistų automobilių. Tokių, pirminiu vertinimu, šiose teritorijose yra keliasdešimt; duomenis apie juos fiksuosime ir perduosime savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, kad tos lūženos būtų išvežtos. Verta priminti, jog rinkliavos mokėjimas neatleidžia vairuotojų nuo prievolės laikytis eismo taisyklių: fiksuosime ir KET pažeidimus, kad pėstiesiems pralaisvėtų šaligatviai ir įėjimai į laiptines. Civilizacijos ir gyvenimo kokybės čia atsiras daugiau.

 

Prašome palaukti
Komentarai (0)