Popierinis, tačiau – e.bilietas

2018-12-03

Į apyvartą išleidžiame naujo tipo popierinius bilietus. Jų forma tokia pati, kaip senojo, tačiau nugarėlėje yra greito atsako (QR) kodas.

Visi esame matę, kaip prekybos centre pardavėja nuskaito prekės kainą pagal etiketėje esantį brūkšninį kodą. Naujasis bilietas veikia tokiu pat principu: nugarėlė priglaudžiama prie oranžinio skaitytuvo apačios, prie stiklinio langelio. Oranžinis komposteris nuskaito bilietą, kontrolės metu kontrolierė mato, jog bilietas yra galiojantis.

Kodėl pereiname nuo įprastų popierinių bilietų prie QR bilietų? Pagrindinė priežastis – tikslesnė keleivių apskaita. Informacija apie nuskaitytą tokį popierinį bilietą iš karto atsiduria mūsų sistemoje. Mes turime ribotą autobusų ridos resursą ir todėl itin svarbu matyti, kuriame maršrute kokiu laiku kokie yra keleivių srautai. Pagal tai galime tiksliau gludinti tvarkaraščius, prireikus manevruoti talpomis – leidžiant mažesnį autobusą esant mažesniam keleivių srautui.

Suprantama, ir iki šiol mes turėjome supratimą apie tuos dalykus – daugiau kaip du trečdaliai kelionių atliekama su elektroniniais bilietais, ir jų glaudimus mes matome. Tačiau naujieji popieriniai mums leis srautus matyti arti 100% tikslumo.

Ypač tai aktualu masinių švenčių metu, kai popieriniais bilietais naudojasi miesto svečiai ir klaipėdiečiai, įprastai važinėjantys savo automobiliais. Nėra ko slėpti: ne visada planuodami transporto poreikį tradicinėms šventėms mes pataikydavome: būdavo, kad trūkdavo autobusų, arba atvirkščiai – jie važiuodavo pusiau tušti. Naujasis popierinis bilietas, tegu ne iš karto, tačiau kaupiantis statistikai, leis racionaliai planuoti tokiomis dienomis autobusų poreikį.

Prekyboje dar yra senųjų popierinių bilietų likučiai (be QR kodų nugarėlėje). Apsisprendėme jų neišimti ir nenurašinėti – jų gamyba nepigiai kainavo. Keletą mėnesių, kol pasibaigs senieji bilietai kioskuose ir „rankose“, išliks ir senieji mechaniniai „krokodilai“. Taigi jeigu turite senąjį bilietą – žymėkite mechaniniame komposteryje. Jeigu nugarėlėje yra QR kodas – glauskite prie stiklinio langelio oranžinio skaitytuvo apačioje.

Prašome palaukti
Komentarai (1)
Antanas
IP: 86.100.112.119
Autobuse platinami bilietai su QR kodu yra tokie patys kaip ir maršrutiniame taksi, paklausus autobuso vairuotojo, ar galioja maršrutinio taksi bilietas, atsakymas buvo neigiamas. Tai kodėl yra klaidinami keleiviai? Kodėl yra vienodas bilietas skirtingom transporto priemonėm?

Antanui…Iš tikrųjų autobusuose maršrutinių taksi popieriniai bilietai negalioja ir atvirkščiai. Galioja tik bendra e-piniginė. Nors ir nelabai suprantame, kur čia tas klaidinimas, nes paprastai įsigytas pas vairuotoją bilietas iš karto ir panaudojamas. Tačiau visiškam aiškumui maršrutinių taksi ir autobusų bilietų, parduodamų pas vairuotoją, dizainą pakeisime, kad nebūtų vienodi.