Pradedame testuoti oranžinius komposterius

 

Nuo vakar vakaro kai kuriuose autobusuose oranžinių komposterių ekranuose jau degė užrašas, jog jie veikia. Oranžiniai visuose miesto autobusuose turėtų būti įjungti iki šios savaitės pabaigos.

Tačiau lygia greta veikia ir dar mėnesį veiks senieji geltonieji komposteriai. Keleiviams kol kas niekas nesikeičia: jie kaip ir anksčiau e. bilieto korteles gali žymėti geltonuosiuose.

Mėnesio pereinamasis laikotarpis mums reikalingas dėl to, kad yra itin didelė darbų apimtis etapiškai perkeliant bilietų duomenų bazes iš senojo elektroninio bilieto sistemos į naująją, - didelį dramblį galima suvalgyti tik mažais gabaliukais. Taigi nuo šios savaitės nuosekliai didinsime funkcines naujojo bilieto galimybes oranžiniuose komposteriuose.

Kokius bilietus artimiausiu metu jau galima žymėti oranžiniuose komposteriuose?

Terminuotuosius (miesto mėnesio, metų, pusmečio, II ir III zonų mėnesio bilietus). Oranžiniuose taip pat galima atsiskaityti už kelionę ir iš elektroninės piniginės (kai e bilieto kortelė pildoma pinigais). Pastaroji galimybė aktuali tiems keleiviams, kurie iš e, piniginės dabar atsiskaito už kelionę maršrutiniu taksi: jiems nereikės atskirai pirkti autobuso elektroninių kartinių bilietų.

Tuo pačiu atkreipiame dėmesį, jog jeigu kortelės paskyroje yra galiojantis terminuotasis autobuso bilietas ir elektroninė piniginė (tokių kortelių yra mažiau vieno procento), kol kas galimi atvejai, kad oranžinis komposteris nuskaitys ne terminuotąjį bilietą, o pinigus. Taigi tokią kortelę kol kas glauskite TIK prie geltonojo komposterio.  

Bet kuriuo atveju, nekorektiškai nuskaityti nuo elektroninės piniginės pinigai bus grąžinti į sąskaitą.   

Prie kurio komposterio glausti kortelę, jeigu į ją įrašyti tik kartiniai bilietai?

Kol kas – tik prie geltonojo komposterio.

Prašytume mūsų įgudusių, išmanių keleivių, kurie naudojasi tik terminuotaisiais bilietais, padėti testuoti naujųjų oranžinių komposterių veikimą. Kuo didesnis bus tranzakcijų skaičius, tuo greičiau mes aptiksime tobulintinas naujosios sistemos dalis ir jas sutvarkysime iki nepriekaištingo veikimo. Išsitestavę ir sutvarkę terminuotųjų bilietų žymėjimą, jau netrukus, lapkričio mėn. pradžioje, planuojame į naują sistemą įkelti ir elektroninius kartinius bilietus.

Taip pat atkreipiame dėmesį, jog dar kurį laiką informacinėse švieslentėse dubliuosis informacija apie atvažiuojančius autobusus. Mat dabar jau vienu metu jau pradeda veikti dvi bilietų sistemos, o jos abi funkciškai yra susietos ir su su eismo informacijos skelbimu. Kitą savaitę, progresuojant duomenų bazės migracijai iš senosios į naująją sistemą, vieną bilietų sistemą „atrišime“ nuo informacijos skelbimo ir tokio dubliavimo nebeliks.

Naujojo bilieto diegimas vyksta sėkmingai, neatsiliekant nuo grafiko, pagal kurį jau nuo lapkričio 15 dienos už kelionę bus galima atsiskaityti žymint oranžiniuose komposteriuose e. bilieto kortelę su terminuotu bilietu arba nuskaičiuojant kelionės kainą nuo elektroninės piniginės.

     

 

     

Prašome palaukti
Komentarai (10)
Daiva
IP: 78.57.223.130
Jai pas mane papildyta elektroniniai bilietai ir nemažai o važinėju retai tai kaip išnaudoti bilietų likutį

Daivai…neišnaudosite, galėsite pasibaigus kortelės galiojimo laikui, pinigų likutį susigąžinti.

Antanas
IP: 86.100.112.119
O kodėl maršrutinio taksi ir autobuso bilietų pagrindinės pusės yra vienodos?

Antanui…pakeisime.

Andrius
IP: 82.135.247.229
Kada pilnai pradės veikti oranžiniai ir pradings geltonieji skaitytuvai? Naujienoje rašoma, kad po mėnesio, bet naujiena neturi datos įrašo, tai velniai ir jūs žinote kada ji buvo patalpinta.

Andriui…2018-11-19.

Rosita
IP: 86.100.23.247
Šiandien autobuse iškilo nesusipratimas. Kur, kokia puse glausti mė .bilietą.Vieni tai darė prie langelio, kiti virš jo. Gaila, kad ir šiame filmuke konkrečiai neparodoma, t.y lėtai, paaiškinamt.

Rositai…net neįsivazduojame, kaip galim dar aiškiau parodyti. Yra nupiešta ikona, o bilieto pusė tikrai nesvarbi.

Tomas
IP: 212.59.13.115
Kodėl priglaudus elektroninį bilietą tame pačiame autobuse prie geltono ir oranžinio skaitytuvo bilietų likutis sumažėja dviem vienetais?

Tomui…taip neturėtų būti, jeigu kortelė papildyta kartiniais bilietais, o ne pinigais, oranžinis komposteris turėtų iš viso nereguoti.

Klientas
IP: 90.143.77.193
Sveiki. Galėtumėte padaryti ir vienkartinių el. bilietų pirkimą internetu . Būna , pritruksta, o pirkimas internetu žymiai patogesnis .

Klientui…dar truputį kantrybės, jau labai greitai.

Juozas
IP: 78.57.234.79
Sveiki. O koks skirtumas tarp popierinio autobusu ir marsrutkes bailieto? Ar jie bus vienodi?

Juozui...bilieto forma bus panaši, skirsis tik kainos (autobuse galioja POPIERINIAI bilietai pirkti kioske ir pas vairuotoją, maršrutiniuose taksi POPIERINIAI tik pirkti pas vairuotoją). Žymėjimo principas bus tas pats – skanuoti QR kodą nugarėlėje. 

Arnoldas
IP: 86.100.112.119
O bilietus pirktus maršrutiniame taksi, su QR kodu, taip pat galima skanuoti?

Arnoldui…ne, autobuse autobusams, maršrutiniame taksi – maršrutiniams taksi.

mergina
IP: 82.140.180.139
o popieriniai bilietai ar irgi prie komposterio reiks deti.

Merginai...Taip, popierinio bilieto antroje pusėje bus barkodas ir jį reikės glausti prie elektroninio komposterio, taip pat kaip dabartiniu metu yra maršrutiniuose taksi. Perspektyvoje mechaniniai komposteriai bus išmontuoti. Vadinamųjų „krokodilų“ era eina į pabaigą.

Antanas
IP: 86.100.112.119
O bilietus su QR kodu taip pat galima skanuoti.

Taip, popierinio bilieto antroje pusėje bus barkodas ir jį reikės glausti prie elektroninio komposterio, taip pat kaip dabartiniu metu yra maršrutiniuose taksi. Perspektyvoje mechaniniai komposteriai bus išmontuoti. Vadinamųjų „krokodilų“ era eina į pabaigą.