Praėjusioje Jūros šventėje keleivių srautas buvo rekordinis

2021-07-27

Praėjusioje Jūros šventėje  keleivių srautas buvo rekordinis: penktadienį, kartu su naktinėmis kelionėmis, buvo pažymėti 65 tūkstančiai (šeštadienį 54 tūkstančiai, sekmadienį 33 tūkstančiai) autobusų bilietų. Vežėme 19%, 63%,  25% daugiau keleivių nei atitinkamos savaitės dienos vidurkis.

Ši Jūros šventė buvo pirmoji, kai mūsų naujoji elektroninio bilieto sistema leido tiksliai išskirstyti pagal pirktų bilietų rūšis visą keleivių srautą. Tas bilietų rūšių pasiskirstymas leidžia apytiksliai įvertinti, kiek viešuoju transportu naudojosi klaipėdiečiai, o kiek – šventės svečiai. Kelionių su mėnesiniais bilietais skaičius šventės dienomis išaugo nežymiai, apie vieną tūkstantį per dieną. Jais naudojasi klaipėdiečiai. Tuo tarpu popierinių bilietų žymėjimas stipriai šoko į viršų. Lyginant su ikišventiniu savaitgaliu, šiame tokių kelionių buvo atlikta 19 100 daugiau . Šitas “perteklinis” popierinių bilietų skaičius duoda bendrą supratimą, kiek į šventę atvykusių svečių naudojosi miesto autobusais.

Dalis šventės dalyvių susisiekimui rinkosi aukštesnio komforto ir greitesnius maršrutinius taksi. Šventės metu jais atlikta 7 078 dienos kelionių. Ypač populiarūs maršrutiniai taksi buvo naktimis:  per tris naktis pažymėti 1 673 naktiniai bilietai (ikišventiniais savaitgaliais tokių keleivių vidutiniškai būdavo tik 118).

Viešasis transportas šios šventės metu turėjo geresnes eismo sąlygas nei per praėjusias šventes: VT tranzitui šįkart buvo atidaryta Pilies gatvė. Tai leido išlaikyti priimtiną komfortą keleiviams. Kita vertus, automobilininkai vis tiek veržėsi arčiau šventės centro. Buvo fiksuota nemažai KET pažeidimų, kai automobiliai buvo statomi tiesiog ant pėstiesiems skirtų šaligatvių.

Kiekvienoje Jūros šventėje viešojo transporto eismą organizuojame įvertinę praėjusios šventės patirtį ir išryškėjusius nesklandumus. Nors, regis, didelių nesklandumų šiemet ir nebuvo, tačiau paslaugos vartotojas visada matys geriau. Todėl prašytume Jūsų atsakyti į mūsų klausimyną. Tai padės mums geriau pasiruošti kitų metų šventei, Jūsų pastabos pravers ir organizuojant mūsų darbą kitų didelių miesto švenčių metu.

 

Prašytume klausimyne penkiabalėje sistemoje pažymėti savo vertinimus:

https://poll.app.do/juros-svente

           

 Jeigu turite konkrečių pastebėjimų, maloniai prašome juos surašyti komentaruose.

Prašome palaukti