Sendvario žiedo rekonstrukcija verčia koreguoti trasas

Nuo pirmadienio, rugsėjo 24 dienos, prasideda Sendvario žiedo rekonstrukcija. Šie darbai verčia mus pertvarkyti autobusų eismą, nukreipiant keleivinį transportą apylankomis.

Pirmadienį – pagal realią situaciją

Statybininkai skelbiasi, kad rekonstrukciją pradės ir eismą uždarys pirmadienį 10 valandą. Ilgametė mūsų patirtis rodo, jog ne visada statybininkų pažadais galime tikėti. Todėl pirmadienį važiuosime įprastu režimu tol, kol realios sąlygos leis. Kai nebebus galima pravažiuoti, autobusus nukreipsime apylankomis. Kada tai nutiks, negalime pasakyti. Taigi dalį pirmadienio dienos tų autobusų tvarkaraščiai tiesiog subyrės.

Per pirmadienį iškabinsime įspėjimus stotelėse, kur laikinai nebeliks autobusų eismo. Tą pačią dieną nukreipiamų maršrutų stotelėse iškabinsime naujus tvarkaraščius, kurie įsigalios antradienį. Naujieji tvarkaraščiai pirmadienį bus paskelbti ir mūsų internetiniame puslapyje.

Autobusų trasų pasikeitimai nuo rugsėjo 25d. (antradienio):

  • 5, 5E ir 41 maršrutų autobusai (reisai šiaurės kryptimi) iš Šilutės plento neprivažiavę Sendvario žiedo suks į Paryžiaus Komunos gatvę, po to – į Komunarų gatvę ir grįš į nustatytą trasą Tilžės gatve. Pietų kryptimi – atvirkštine tvarka;
  • 12 ir 12A maršrutų autobusai (reisai šiaurės kryptimi) į Taikos prospektą iš Šilutės plento suka Kauno gatve. Pietų kryptimi – atvirkštine tvarka;
  • 14A autobusas, važiuodamas į Tilžės turgų, Sendvario darbų vietą aplenkia Komunarų-Paryžiaus Komunos gatvių-Šilutės plento apylanka. Grįždamas iš Tilžės turgaus darbų vietą aplenkia Mokyklos ir Bangų gatvėmis;
  • Tokias pat apylankas daro ir 21A autobusas, važiuodamas į Jakus ir grįždamas iš jų;
  • 18 maršruto autobusas darbų vietą aplenkia važiuodamas Taikos prospektu iki Senojo turgaus, sukdamas į Bangų gatvę ir toliau patvirtinta trasa.

Sendvario žiedo rekonstrukcijos darbų pabaiga numatyta spalio 25 dieną.

 

 

Prašome palaukti
Komentarai (11)
Ramutė
IP: 82.135.211.254
Laba diena, jau dėl tų kamščių Klaipėdoje piko metu, tai ir taip aišku , kad niekas nesikeičia, tik blogėja situacija, nes nepriimami profeseonalūs sprendimai. Tai jeigu , pagal Jus , Paryžiaus Komunos gatvėje neįmanoma padaryti laikinos stotelės, tai gal tada galima ją padaryti Komunarų gatvėje prieš P.Komunos gatvę. Ar ši gatvė jau bus peplati ? Dar noriu paklausti, koks numatytas terminas Tilžės žiedui rekonstruoti ?

Romutei...autobusų sustojimai taip paprastai neatsiranda. Kartu su įstaigos specialistais diskutuoja ir sprendimus kartu priima  savivaldybės administracijos, policijos ir kelininkų  atstovai. Pabandysime paieškoti sprendinio. Tilžės g. eismą statybininkai planuoja atidaryti per mėnesį.

pastebėjimas
IP: 84.46.239.147
Rašote, kad apsisukimas iš Paryžiaus Komunos gatvės į Šilutės pl. yra per arti, kad autobusas saugiai persirikiuotų, bet analogiškame Taikos pr. apsisukime be jokių problemų apsisukinėja 3 maršruto autobusai. Ten atstumas iki apsisukimo net mažesnis, o autobusui reikia kirsti 3 eismo juostas, kai čia likusios 2. Taip pat įdomu, kodėl 12 maršrutas nevažiuoja tokia apvažiavimo trasa kaip 5. O gal planuojate jį palikti Kauno g. visam laikui?

Pastebėjimui...tikrai ne ideali situacija yra ir Jūsų minimoje vietoje, tačiau prie sudėtingesnės situacijos prisideda dar ir siauresnė Paryžiaus Komunos gatvė, šviesoforo, kuris bent laikinai, pristabdytų srautą Šilutės pl. Pietų kryptimi ,nebuvimas  bei didesnis automobilių srautas Šilutės pl. Šiaurės kryptimi. Visa tai sąlygotų, kad autobusas prieš posūkį nespėtų persirikiuoti tiek, kad užimtų tik vieną eismo juostą ir taip dar labiau apsunkintų judėjimą ir taip jau komplikuotu transporto mazgu. Tačiau, kaip jau minėjome, tai tik vienas iš argumentų. Svarbu ir tai, kad toje atkarpoje nėra daug 18-to maršruto keleivių ir didelei daliai jų paeiti ar pavažiuoti, iki perkeltų stotelių, nėra didelė problema. 12-to maršruto korekciją  į Kauno g., dėl sudėtingo posūkio iš Šilutės pl. į Kauno g., - laikinas sprendinys. Tačiau atlikus infrastruktūros patobulinimus – įrengus saugią sankryžą, Kauno g. visose stotelėse įrengus įvažas, daugiau miesto autobusų ten tikrai važiuos. Tilžės ir Sausio 15-osio jungtyje yra jų perteklius, o Kauno g.  - trūksta.

Ramutė
IP: 82.135.211.254
Laba diena, Važiuoju iš miesto centro, autobusu nr.5 ir nr.2 į Bazės stotelę , iš darbo kiekvieną dieną, esu invalidė, aš gyvenu Paryžiaus Komunos 18 name, kaip žinia 17 val. jau būna dideli kamščiai gatvėse ,pasukus autobusui Į Komunarų gatvę jau prasideda kamštis dar nedavažiavus Paryžiaus Komunos gatvės ir šiuo atveju autobusas juda "vėžlio" tempu, o aš kantriai vos stoviu, nes sėdimų vietų nėra ir kyla klausimas kur dingo dar vienas sustojimas (pvz. Sendvario), todėl labai P R A Š A U J Ū SŲ, padarykite laikiną stotelę P.Komunos gatvėje, nes vairuotojai mielai išleistų iš autobusų,nes gatvė siaura ir sukinėti niekur nereikia, o vistiek eismas vos juda. Šis nepatogumas iš manęs atima labai daug laiko ir nervų . Būčiau begalo dėkinga už supratingumą. Pagarbiai Ramutė

Ramutei…suprantame Jūsų problemą, tačiau jeigu ten būtų padaryta stotelė, tai ten atsirastų  ir įlipančių, ir išlipančių. Autobusui ten tektų netrumpai pastovėti, ko pasėkoje, dėl siauros gatvės, už autobusų, pradėtų formuotis transporto spūstis. Nekalbant apie saugumo problemas, kai labai skubantys bandytų autobusą lenkti, o užsižiopsoję ir nespėję sustabdyti, galėtų ir į autobuso galą įvažiuoti. Dėl to ir buvo su plicija suderinti bet kokį sustojimą,  šioje atkarpoje, draudžiantys kelio ženklai.

Vaida
IP: 188.69.215.7
Kiek laiko (bent apytiksliai) bus šie pakeitimai?

Vaidai…žada mėnesį.

Sonata
IP: 81.7.78.79
Sveiki. Kaip nuvažiuoti į darbą kai kiekvieną rytą važiuodavau su 18autobusu panevėžio-big, įlipdavau Mokyklisos st ir turėdavau lipti baltijos st, lygiai tas pats atgal įlipu Baltijos st ir išlipu Mokyklos st?

Sonatai…apgailestaujame, tačiau jeigu netinka 14A tvarkaraštis, tai dabartinėje situacijoje galime tik pasiūlyti važiuoti su 2 ir persėsti Taikos pr. arba pasivaikščioti iki naujos 18 maršruto trasos stotelių.

Ratamonas
IP: 86.100.176.164
O kaip 2 ir 15 maršruto eismas?

Ratamonui…niekas nesikeičia.

Rimas
IP: 78.57.249.202
Kodėl 18 autobusas negali apvažiuoti Paryžiaus Komunos ir Komunarų gatve?

Rimui… išsirangius Komunarų, Paryžiaus Komunos g. autobusas išvažiuotų į Šilutės pl. ir apsisukti (kad galėtų nuvažiuoti į Mokyklos g.) galėtų tik ties Kauno g.,  nes apsisukimas  Paryžiaus Komunos g.yra per arti, kad autobusas galėtų saugiai persirikiuoti. Net sunku būtų numatyti kiek, įvertinus šios magistralinės gatvės eismo situaciją, toks apvažiavimas galėtų užtrukti. Todėl įvertinus, kad šio maršruto pagrindiniai keleiviai tikrai ne Mokyklos g., priėmėme tokį sprendimą.

inga
IP: 78.62.28.49
Laba diena. Mano vaikai mokosi Sendvario progimnazijoje ir vazinejasi 18 autobusu, kokia jiems artimiausia islipimo stotele prie mokyklos.Aciu. geros dienos.

Ingai…Jeigu važiuoja iš pietų į šiaurę, tada artimiausia ir greičiausia laiko prasme, būtų išlipti Sausios 15-osios st. prie Avitelos – pėsčiųjų takais apie 620 m.
Jeigų iš šiaurės į pietus, tada laiko prasme greičiausia išlipti ir ateiti nuo Trinyčių st. (Bangų g.)

Viktoras
IP: 86.100.97.178
Kiek supratau 2,15 ir 19 vaziuos per remontuojama zieda.

Viktorui…taip, važiuojantiems maršrutais Šiaurės kryptimi, niekas nesikeis.

Greta
IP: 86.100.12.168
O sakykit kaip vaziuos 2 autobusas? Link bigo. Ar viskas isliks taip pat?

Gretai…viskas išliks taip pat.