„Stop“ – atsisveikinimas ir padėka už kelionę

Prieš keletą metų Klaipėdos autobusų parkas savo iniciatyva ėmė pratinti norinčius išlipti stotelėje keleivius spausti „stop“ mygtuką.

Mūsų sutartyse su vežėjais ar miesto tarybos nustatytose keleivių vežimo taisyklėse toks vairuotojo informavimo būdas apie keleivio norą išlipti nėra aprašytas. Tačiau mes irgi manome, jog tokia keleivio/vairuotojo sąveika yra racionali, gerinanti važiavimo režimo sklandumą, didinanti kelionės komfortą.

Prie „stop“ mygtuko jau priprato maršrutinių taksi keleiviai: mygtukai visuose maršrutiniuose taksi veikia nuo balandžio mėnesio ir keleiviui išlipant nebėra būtina skardentis salone.

Siekdami populiarinti „stop“ mygtukų naudojimą ir standartizuoti informacinius ženklus, pagaminome ir išdalinome visiems vežėjams vienodus lipdukus, lipinamus prie veikiančių „stop“ mygtukų. Prie veikiančių – todėl, kad nenaujuose autobusuose ne kiekvienas mygtukas yra veikiantis.

Iš anksto paspaudę išlipimo mygtuką padėsite vairuotojui sklandžiau važiuoti, geriau laikytis grafiko. Tai tarsi atsisveikinimo ir padėkos už kelionę vairuotojui ženklas: „Ačiū už malonią kelionę ir iki kitų susitikimų!”

stop_foto

Prašome palaukti
Komentarai (2)
Audra
IP: 77.79.58.189
Tenka naudojosi jūsų paslaugomis ir žinau kaip stipriai gali sugadinti nuotaiką tas mažas mygtukas. Dažnai, vairuotojas norintis pakelti savo vertę, stotelėje demonstratyviai nedaro durų, o tuo tarpu keleiviai išsigandę blaškosi nesuprasdami kodėl juos įkalino autobuse. Kai vairuotojas pasitenkina reginiu sušunka, kad reikia spausti mygtuką. O mygtukas būna paspausta, bet jis tiesiog nesuveikia. Tada vairuotojas keleivius apkaltina nemokšiškumu, sakydamas, kad mygtukas veikia tik jūs nemokat jo paspausti. Ir būkit tikri, tai ne išskirtinis atvejas.

Audrai…todėl ir norime nustatyti aiškias taisykles  ne tik keleiviams, bet ir vairuotojams.

Stop
IP: 86.38.129.190
Jeigu šie mygtukai jokiose taisyklėse nereglamentuoti, keleiviai jų spausti neprivalo. Tad ar vairuotojas turi teisę nesustoti stotelėje, jei prie durų stovintis keleivis nepaspaudė mygtuko? Neretai įvyksta konfliktai tarp vairuotojų ir keleivių, kai keleivis, norėdamas išlipti stotelėje, mygtuko nepaspaudžia (ar iš žioplumo, ar iš nežinojimo). Būtina aiškiai viską apibrėžti taisyklėse, tokių nesusipratimų būti negali.

Stop…panašu, jog stop mygtukai bus ta taisyklė, kuri pirma atsirado, o po to bus formalizuota.