Studentų lenktynės: automobilis finišavo arčiau galo

2022-09-21

Trečiadienio rytą Klaipėdoje jau 14 kartą atliktas eksperimentas, kurio metu aiškinamasi, kuris keliavimo būdas leidžia rytinio piko metu greičiausiai nukakti iš pietinės miesto dalies iki Klaipėdos universiteto miestelio. Tai be abejonės daugiausiai dėmesio kasmet sulaukiantis Judriosios savaitės renginys uostamiestyje.

Studentai vėl judėjo beveik 8 kilometrų  trasa nuo Smiltelės stotelės iki KU Rektorato. Buvo lenktyniaujama septyniais judėjimo būdais: maršrutiniu taksi ir autobusu-ekspresu, paspirtuku, automobiliu ir elektromobiliu, dviračiu bei bėgte.

Šiomis lenktynėmis nėra siekiama kokių nors rekordų – tiesiog realiomis sąlygomis įvertinamas miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims.

Rezultatai

 

1. Alvydas Jokubauskas, elektrinis paspirtukas, 21 min 57 sec;

2. Viktor Chudnickij, dviratis, 22 min 09 sec;

3. Karolina Klimavičienė, elektromobilis, 24 min 21 sec;

4. Ahmet Batikany, autobusas, 24 min 31 sec;

5. Urtė Jonkutė, maršrutinis taksi, 30 min 10 sec;

6. Airidas Rupšas, automobilis, 33 min 32 sec;

7. Tautvydas Benetis, bėgikas, 50 min 08 sec.

 

Rezultatai lyginant su praėjusiais metais:

 306931803_458149342928454_432222373789737526_n

Neįprastai ilgai šį kartą važiavo maršrutinio taksi keleivė. Atvažiavo mikroautobusas jau vėluodamas, nes prieš atvažiuodamas dažnai stojo rinkdamas keleivius. Vėliau dažnai stojo juos išleisdamas. Miesto centre yra tik maršrutiniams taksi skirtos dar dvi papildomos stotelės; kelionėje čia visur sustota. Galima daryti išvadą, jog maršrutinis taksi laiko pranašumą prieš autobusą turi ne piko laikais, kai jam neprireikia stoti kiekvienoje stotelėje. 

Automobilio su vidaus degimo varikliu kelionės trukmę sąlygojo ilgesnė trasa aplenkiant Tiltų gatvę bei bendros eismo sąlygos. O eismo sąlygos pirmiausia priklauso nuo lengvųjų automobilių kiekio gatvėse. Užtikrintai galime pasakyti, jog jų kasmet daugėja. Naujaisiais “Regitros” duomenimis, nuo metų pradžios lengvųjų automobilių Klaipėdoje įregistruota 814 vienetais daugiau ir dabar jų skaičius siekia 74 164. Proporcingai auga ir rajone registruotų automobilių skaičius. Šitas srautas kasryt ūžteli į miesto gatves.

Nei parkavimo problemos, nei spūstys, nei aukštos kuro kainos, nei ilgesnis kelionės laikas nepriverčia automobilininkų daugumos keisti savo įpročių ar bandyti alternatyvas – tokia, jau tradicine tapusi, išvada ir po šių lenktynių.

Šių metų glaudi laike lenktynių lyderių grupė (tarp 1 ir 4 vietos yra tik pustrečios minutės skirtumas) rodo, kad Klaipėdoje greičiausias kelionė būdas piko metu yra elektrinis paspirtukas, dviratis, elektromobilis ir ekspreso autobusas. Ir jeigu elektromobilį ne kiekvienas gali įpirkti ir išlaikyti, tai kiti trys pasirinkimai yra prieinami daugumai.

Lenktynės nuo starto iki apdovanojimų ceremonijos buvo transliuojamos gyvai, pasižiūrėti šią laidą verta ir dėl to, kad kviesti miesto valdžios, policijos vadovai, eismo dalyviai joje komentavo ir bendrąsias visiems rūpimas eismo problemas: spūstis, eismo dalyvių įpročius, infrastruktūros plėtrą. Toks jau per eilę metų nusistovėjęs laidos standartas leidžia neformaliai, užtat iš esmės aptarti transporto rūpesčius mieste.

Prieš kiekvienas tokias lenktynes dalyviai instruktuojami laikytis saugaus eismo reikalavimų; visais metais lenktynės vyko saugiai, be incidentų.

Lenktynių dalyvius finiše tradiciškai pagerbė miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis, KMSA direktorius Gintaras Neniškis, KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas, gausus žurnalistų būrys.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ l.e.d.p. Andrius Samuilovas

 

6

 

13

Prašome palaukti
Komentarai (0)