Taline už bilieto nepažymėjimą 40 eurų bauda

Klaipėdos miesto taryba yra nustačiusi, kad viešojo transporto keleiviai turi prievolę įlipę į maršrutinį autobusą žymėti elektroninį bilietą, - nepriklausomai nuo to, ar tai terminuotasis bilietas, ar keleivis važinėja su kartiniais. Privalomas terminuotųjų bilietų žymėjimas leidžia turėti tikslesnę kelionių ir bilietų statistiką ir geriau planuoti viešojo transporto darbą.

Absoliuti dauguma mūsų keleivių tos privalomos taisyklės laikosi. O tų, kurie patingėdavo pažymėti terminuotąjį bilietą komposteryje, senojo e.bilieto sistema nefiksuodavo. Kontrolės metu tokį bilietą kontrolierės skaitytuvas rodydavo kaip galiojantį.

Naujoji mūsų bilieto sistema nepažymėtą terminuotąjį bilietą kontrolės metu rodo kaip negaliojantį. Kontrolierė gali vietoje pakeisti savo kontrolės prietaiso nustatymus į kitą režimą ir pasitikslinti, ar tas bilietas – nors ir nenuskaitytas komposteryje – yra galiojantis. Tačiau taip gaištamas visų keleivių laikas.

Tokį naujojo e.bilieto programinį sprendinį pasirinkome neatsitiktinai. Tokia tvarka yra Estijos Talino mieste. Ten keleivis, turintis teisę važiuoti nemokamai (o nemokamai ten gali važiuoti visi, deklaravę gyvenamąją vietą Taline), baudžiamas 40 eurų bauda, jeigu to savo nemokamo bilieto nebuvo nuskaitęs. Baudžiamas dėl labai rimtos priežasties: viešojo transporto organizatoriai negali gerai planuoti savo darbo informacinėje migloje, o savivaldybei reikia tikslios panaudotų pinigų apskaitos. Palyginimui – maksimali bauda Klaipėdoje už važiavimą visai be jokio bilieto tėra tik 30 eurų.

Bendrosios viešojo transporto politikos Klaipėdoje tendencijos yra tokios, kad, nors ir mažais žingsneliais, einame papildomų lengvatų ir nemokamų kelionių link. Kitiems metams miesto taryba yra suplanavusi iki 10 nemokamo važiavimo per šventes dienų. Tokiomis aplinkybėmis vis aktualesnė tampa užduotis patikimai apskaityti keleivius ir, atitinkamai, nustatyti objektyviai pagristas kompensacijų transporto sistemai iš biudžeto sumas.

Artimiausiomis savaitėmis kontrolė už važiavimą nepažymėtu terminuotuoju bilietu dar nebaus. Tačiau išsiblaškiusių keleivių prašytume nelaukti tos rūsčiosios dienos „D“ ir išanksto ugdytis įprotį privalomai žymėti terminuotąjį bilietą. Juo labiau, kad naujieji oranžiniai komposteriai veikia greitai ir be trikdžių.

Prašome palaukti
Komentarai (2)
Nuomonė
IP: 193.219.187.225
Įprastai visada glaudžiu savo ilgo laikotarpio nuolatinį bilietą prie e-skaitytuvo. O ir kiti glaudžia aplinkui. Kiek tenka pastebėti. 95% + keleivių. Arba nusiperka iš vairuotojo bilietą ir išsimuša. Bet toks jausmas, kad su kontrolės baudimu jau truputį bus perlenkta lazda. Jeigu tais retais atvejais skaitytuvai tiesiog NEVEIKIA. Nors ir labai retai, tačiau taip kartais nutinka - dingsta ryšys ir t.t. Viešasis transportas jau kažkokiu kalėjiminiu lageriu tampa. Turėsi pvz. metinį nuolatinį GALIOJANTĮ bilietą, o kontrolė jo ūmai neužskaitys, nes įlipimo metu nepavyko pažymėti skaitytuve - dėl kokių nors priežasčių. Jau tampa keturaukščių taisyklių biurokratiniu rinkiniu. Nejauku, nesmagu ir tarytum skatina atsigręžti į asmeninį transportą. Ačiū.

Nuomonei...kaip jau ir tekste minėjome Taline, nors viešasis transportas Talino gyventojams ir nemokamas, taliniečiai vis tiek savo korteles privalo glausti, Jūsų minimos problemos yra sprendžiamos „vadinamomis organizacinėmis“ priemonėmis. Mes su šiuos iššūkiu irgi susitvarkysime.  Smagu kai yra  iš ko pasimokinti.

R
IP: 84.15.178.71
Teisingas žingsnis. Na taip jau yra, kad lietuvio niekaip nepriversi nieko daryti nei baudomis. Tokia jau ta realybė. Dar būtų šaunu, jei prieš kontrolei įlipant per garsiakalbius būtų pranešama, kad pasiruošti bilietus, nes kartais tikrai pritrūksta laiko kai netikėtai "užklumpa" kontrolė ir visad autobusas laukia kol rasi kortelę :) gero darbo!

R…prie tvarkos žingsnis po žingsnio. Bus ir atitinkami garsiniai pranešimai.