Viešojo transporto realaus laiko atvykimas Google Maps – jau Klaipėdoje

2022-07-12

Klaipėda pirmoji šalyje atnaujino kelionių viešuoju transportu planavimo įrankį platformoje Google maps – realiu laiku.

Iki šiol buvo galima naudotis Trafi programėlės realiu kelionių planavimo įrankiu, Google buvo galima susiplanuoti tik optimalų maršrutą pagal teorinius nustatytus tvarkaraščius.

Susiejus su Google maps platforma nenutrūkstamu srautu tikro laiko autobusų judėjimo duomenis, keleivis mato, ar autobusas vėluoja, ar skuba. Jis gauna duomenis judėjimo duomenis pagal aktualią eismo situaciją. Sistema parodo greičiausią kelią “nuo-iki” kiekvienu pasitikrinimo metu, įvertinusi konkretaus momento duomenis. Tai šiuo metu yra pažangiausias kelionių planavimo instrumentas.

 Ne pats mažiausias naujojo instrumento privalumas yra tai, kad jis yra universalus, jau naudojamas pažangiuose pasaulio miestuose. Jeigu juo naudojatės Londone, lygiai taip pat galite naudotis ir Klaipėdoje neįsidiegdami kokių nors atskirų vietinių mobiliųjų programėlių. Vilniaus ir Kauno transportininkai taip pat ketina pasekti Klaipėdos pavyzdžiu, taigi greitai šis įrankis taps įprastu pas mus mieste ne tik svečiams iš toli, bet ir kitų Lietuvos didmiesčių gyventojams.

Perspektyvoje esame suplanavę šios paslaugos funkcionalumą plėsti. Naudojamas GTFS Realtime formatas užtikins, kad be jokių pakeitimų dinaminius realaus laiko atvykimus galėsim integruoti ir į kitas kelionių planavimo priemones, pvz. Apple Maps, Bing Maps ir t.t., kai tik  jie  šalyje bus prieinami..

Prašome palaukti
Komentarai (0)