Naujienų archyvas

Keltu į smiltynę - su e.bilieto kortele

Šiandien Senojoje perkėloje  pristatėme naują paslaugą – galimybę persikelti keltu su Klaipėdos e.bilieto kortele. Projektą realizavome  kartu su AB “smiltynės perkėla”. Lietuvoje tai – unikalus projektas.  Viena atsiskaitymo forma sujungtas sausumos ir vandens transportas, esantis skirtingame,  nacionaliniame ir municipaliniame, pavaldume. Bendromis jėgomis teko išspręsti nemažai techninių iššūkių, kad abi sistemos galėtų „susikalbėti“, suderinti tarpusavio atsiskaitymo, bilietų kontrolės klausimus. Testiniu režimu paslauga pradėjo veikti jau pernai, tačiau patogus vartotojui jos veikimo režimas nugludintas tik dabar. Kelto keleiviams papildomai mokėti už galimybę atsiskaityti e.bilieto kortele nereikės. Bilieto kaina tiek perkant „smiltynės perkėlos“ kasose, tiek žymint e.bilieto kortelę prie skaitytuvo, vienoda – 1,30 Eur. Senojoje perkėloje varteliai į keltą  apipavidalinti informaciniais ženklais, rodančiais e.bilieto žymėjimo būdą. Žymėti galima ir šiemet išleistą Klaipėdiečio kortelę, jei ji naudojama kaip e.bilietas. Šį pavasarį pradėsiančiame kursuoti Danės upe vandens autobuse taip pat bus galima už kelionę atsiskaityti įprasta e.bilieto kortele. Taip sausumos ir vandens viešąjį transportą  sujungiantis bendras atsiskaitymo būdas pabrėžia, jog gyvename ir patogiai judame tokioje aplinkoje, kur sausuma susitinka su vandeniu. Vytauto Liaudanskio ir „Klaipėdos“ nuotraukos

Patogiausias mokinio bilietas – mokinio pažymėjime

Retkarčiais, tačiau dar pasitaiko atvejų, kai kontrolės metu vaikas pateikia lengvatinį bilietą, tačiau neturi mokinio pažymėjimo. Lietuvos Respublikos Transporto lengvatų įstatymas nustato, kad kartu su lengvatiniu bilietu keleivis privalo pateikti ir dokumentą, liudijantį teisę į lengvatą. Įstatymas sukuria prievolę ir keleivių kontrolei patikrinimo metu tokio dokumento reikalauti. Nesusiduria su asmens dokumento problema tie moksleiviai, į kurių pažymėjimą jau yra integruota ir elektroninio bilieto kortelė. Jų Klaipėdoje yra dauguma. Tokių pažymėjimų nugarėlėje yra brūkšninis kodas ir numeris, prasidedantis skaičiais 360..….,   Abejojant, ar konkretus pažymėjimas tinkamas ir bilietui, tą galima pasitikrinti pabandžius pildyti bilietą internetu ar tiesiog spaudos kioske. O tėvelių tų moksleivių, kurių mokyklose dar išduodami senojo pavydžio mokinio pažymėjimai be integruotos e-bilieto funkcijos, - prašome pasitikrinti, ar vaikas iškeliaudamas iš namų turi ne tik bilietą mūsų kortelėje, bet ir mokinio pažymėjimą. Ir tokių mokyklų bendruomenes kviestume sparčiau pereiti prie modernesnių pažymėjimų – juk nešiotis vieną dokumentą patogiau nei du. Pasidalinkite, prašome, šiuo mūsų priminimu ir prašymu savo bendruomenėse – su tėvais, klasės draugais, tėvai tarpusavyje. Bendromis  ne tokiomis didelėmis pastangomis pasiekime, kad visiems vaikams kelionės būtų komfortiškos ir be netikėtų stresų.

Naujos bilietų rūšys leidžia taupyti kelionės išlaidas

  Tobulindami savo elektroninio bilieto sistemą, šiemet sukūrėme naujas bilietų rūšis. Bendra jų visų savybė – jos leidžia taupyti kelionės išlaidas.   365 dienų bilietas Klaipėdiečio kortelėje   Naujoji Klaipėdiečio kortelė skirta Klaipėdoje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims. Yra ir virtuali, telefone, ir fizinė - plastikinė. Pastarąją galima naudoti ir kaip įprastą mūsų bilieto kortelę visoms bilietų rūšims. Tačiau su ja dabar galima pirkti internetu ir naujos, ypatingos rūšies lengvatinį bilietą. Visos kainos 365 dienų bilietas su Klaipėdiečio kortele internetu kainuoja nebe 255 eurus, kaip kitiems keleiviams, o tik 205.             Klaipėdiečio kortelę galima užsisakyti internetu adresu kortele.klaipeda.lt arba atėjus į savivaldybės paslaugų centrą Taikos pr. 52C. Išduodama nemokamai; skelbiama, jog kortelės pagaminimas (ji yra vardinė) gali užtrukti iki 20 darbo dienų.   Dienos bilietas priemiestyje   Turime naują 1-2 zonų dienos bilietą. Jis kainuoja (pilna kaina/50 proc./80 proc. nuolaida) 4 / 2 / 0,80 Eur ir 1,40 euro studentams. Bilietas naudingiausias vidutinį ir ilgą atstumą antrojoje zonoje važiuojantiems keleiviams, kurie pirkdavo kartinius bilietus. Imant tipines jų keliones iš priemiesčio į Klaipėdą ir atgal - 2 antrojoje zonoje ir 2 pirmojoje (miesto) - jau 1,40 Eur už 1 kelionę mokantis važiuojantis keleivis sutaupys pirkdamas antrosios zonos dienos bilietą.   Mieste dienos optimizatorius – jau visoms kartinių rūšims   Iki šiol dienos kelionių optimizatorius mieste galiojo tik pilnos  kainos bilietams. O dabar jau veikia dienos optimizatorius ir lengvatinių kartinių bilietų rūšims miesto autobusų maršrutuose (1 bilietų zona). Šis pakeitimas reiškia, jog keleivis, naudodamas papildytus pinigus kartinėms kelionėms nemoka daugiau nei nustatyta dienos bilieto kaina – 2,56, 1,28 ar 0,51 eur. Keleiviui nereikia atlikti jokių manipuliacijų, pati  sistema konvertuoja nustatyto skaičiaus kartinius bilietus į terminuotąjį dienos bilietą, galiojantį iki dienos pabaigos, ir  kitos tos dienos kelionės jau tampa nemokamos.

Priemiestyje – didesnės bilietų kainos, perkant iš vairuotojo

Nuo pirmadienio, sausio 16 dienos, įsigalioja Klaipėdos miesto tarybos sprendimas dėl bilietų kainų vieningoje regioninėje viešojo transporto sistemoje esančiuose maršrutuose. Sprendimu didinamos kainų žirklės tarp elektroninio bilieto ir bilieto, perkamo iš vairuotojo. Pagrindinėse kryptyse - 30 ct, o kai kur ir dar daugiau. Elektroninio bilieto kaina priemiestyje nesikeičia. To sprendimo tikslas – greta akivaizdaus ekonominio – yra paspartinti keleivių perėjimą prie pažangesnės atsiskaitymo formos. Šiuo metu iš vairuotojo bilietą dar perka 1/3 keleivių. Tai gaišina vairuotoją, gali pailginti kelionės trukmę. O vykdant maršrutų apkrovos stebėseną, tikro laiko režimu negauname kasos duomenų, todėl atsiranda paklaidos. Tai apsunkina racionaliausių grafikų ir talpų planavimą. Keleiviai, kurie pakeis įprotį bilietą pirkti iš vairuotojo, finansiškai net laimės lyginant su pernykščiais metais – kainų žirklės tarp elektroninio ir kasos bilieto buvo visą laiką, nors ir ne tokios plačios. O atkaklieji už įprastą pasirinkimą mokės daugiau. Primename, jog atsiskaitant už kelionę priemiesčio maršrutuose, elektroninio bilieto kortelę prie komposterio reikia glausti du kartus: įlipus ir išlipant. Taip nuo kortelės sąskaitos bus nuskaičiuota tiksli tarifinė suma už pravažiuotą atkarpą. Nepažymėjus kortelės išlipant, bus nuskaičiuota tarifinė kaina iki paskutinės maršruto stotelės. https://www.youtube.com/watch?v=DjCdoz0BMr0 Kasdien važinėjantys priemiestyje turi galimybę įsigyti 30 dienų terminuotąjį bilietą, jo kaina nesikeičia.