Viešasis transportas

1. Kur sužinoti elektroninių bilietų kainas ir rūšis?

Informaciją apie elektroninių bilietų rūšis ir kainas galite rasti VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas“ internetinėje svetainėje: (Nuoroda).

2. Ką daryti pametus elektroninio bilieto kortelę?

Saugokite įsigytos kortelės pakuotę su pirkimo kvitu arba du el. bilieto kortelės pildymo kvitus  – jų gali prireikti, jei ateityje prarasite kortelę ir norėsite perkelti pinigus ar terminuotą bilietą į naują kortelę.

Pametus ar sugadinus kortelę ir įrodžius, kad kortelė priklauso būtent tam keleiviui, išlieka galimybė pateikus prašymą užblokuoti senąją ir aktyvuoti naująją kortelę, perkeliant terminuotus bilietus ir  e. pinigus iš senosios kortelės į naująją. Įrodžius nuosavybę, perkėlimą pagal kliento prašymą įvykdys KKT darbuotojas (Klientų aptarnavimo centre arba nuotoliniu būdu). Pametus, sugedus, ar esant kitoms problemoms su elektroniniu bilietu – kreipkitės į VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas“ adresu S. Daukanto  g. 13a, Klaipėda, ir / arba tel. +370 800 12344 ir / arba [email protected]

3. Kiek laiko saugomi duomenys apie e. bilieto žymėjimus?

Duomenys apie terminuotų ir kartinių e. bilietų žymėjimus ir nuskaitymus VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ elektroninių bilietų sistemoje saugojami trisdešimt kalendorinių dienų.

4. Ką daryti, jei manau, kad platinimo vietoje nebuvo papildyta elektroninio bilieto kortelė, arba buvo atsisakyta ją papildyti?

Jei, Jūsų nuomone, Jūsų kortelė platinimo vietoje nebuvo papildyta, arba ją buvo atsisakyta papildyti – nedelsiant kreipkitės ir apie incidentą informuokite VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas“, adresu S. Daukanto  g. 13A, Klaipėda, tel. +370 800 12344. 

5. Kiek laiko galioja ir kiek kainuoja pati kortelė?

Kortelė galioja 5 metus. Jos kaina - 2,00 Eur.

 6. Kokiomis dienomis negalioja terminuotas vardinis darbo dienų nuolatinis bilietas?

Savaitgaliais ir švenčių dienomis, kurios oficialiai paskelbtos nedarbo dienomis, t. y.:
1) sausio 1-ąją - Naujųjų metų dieną;
2) vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;
3) kovo 11-ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;
4) sekmadienį ir pirmadienį - krikščionių Velykų (pagal vakarietiškąją tradiciją) dienomis;
5) gegužės 1-ąją - Tarptautinę darbo dieną;
6) pirmąjį gegužės sekmadienį - Motinos dieną;
7) pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną;
8) birželio 24-ąją – Rasos ir Joninių dieną;
9) liepos 6-ąją - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną;
10) rugpjūčio 15-ąją - Žolinę (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną);
11) lapkričio 1-ąją ir 2-ąją- Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis;

12) gruodžio 24-tąją – Kūčių dieną;
13) gruodžio 25-ąją ir 26-ąją - Kalėdų dienomis.

7. Kokia nuolaida viešojo transporto bilietams priklauso pensininkams?

Pagal Lietuvos Respublikos  “Transporto lengvatų įstatymą” “pensininkams” nuolaidų nėra, tačiau yra šios nuolaidos pagal asmens amžių:

  • Asmenims nuo 70 iki 80 metų yra suteikiama 50 procentų nuolaida važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietui.                                                            
  • Asmenims nuo 80 metų yra suteikiama  80 procentų nuolaida važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietui.

Papildomos nuolaidos, nustatytos Klaipėdos miesto tarybos sprendimais: 

  • Asmenims, dar nesulaukusiems 70 metų amžiaus, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius, suteikiama 50 proc. nuolaida įsigyjant 180 dienų ir 365 dienų vardinius bilietus, kainuojančius atitinkamai 80 eurus ir 137,50 eurus ir galiojančius tik I (miesto) zonoje nuo pirmojo pažymėjimo dienos.
  • Asmenims, sulaukusiems 70 metų amžiaus, suteikiama 94 proc. nuolaida įsigyjant 365 dienų vardinius bilietus, kainuojančius 10 eurų ir galiojančius tik I (miesto) zonoje nuo pirmojo pažymėjimo dienos.

8. Su kokia nuolaida galima įsigyti II ir III zonos TERMINUOTĄ bilietą vaikui?

       1. Su 80 % nuolaida MIESTE ir PRIEMIESTYJE terminuotą bilietą gali įsigyti mokiniai, kurie mokosi mokyklose pagal bendrojo ar specializuoto ugdymo programas.
       2. Su 80 % nuolaida MIESTE ir 50 % nuolaida PRIEMIESTYJE terminuotą bilietą gali įsigyti:
       2.1 Aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantiems pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą;
       2.2. Profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniai.
       2.3. Vaikai nuo 7 iki 8 metų.
Transporto lengvatomis galima naudotis tik turint galiojantį  dokumentą (originalą), patvirtinantį teisę į transporto lengvatą.

9. Kokius dokumentus reikia turėti vaikams, moksleiviams ir studentams, kurie nori naudotis jiems priklausiančia transporto lengvata?

Važiuodami su lengvatiniu bilietu vietinio (miesto/ priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir norėdami pasinaudoti teise į numatytas transporto lengvatas privalu turėti šį originalų dokumentą:
1. Vaikai nuo 7 iki 8 metų turi turėti gimimo liudijimą, pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ar kitą valstybės ar savivaldybės institucijos išduotą dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę ir amžių.
2. Mokiniai, vyresni nei 8 metai, turi turėti galiojantį mokinio pažymėjimą.
3. Studentai ir profesinių mokyklų moksleiviai turi turėti mokinio pažymėjimą, Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) arba  Tarptautinis studento pažymėjimą (ISIC).
Su  Lietuvos Respublikos Transporto lengvatų įstatymu galite susipažinti čia:
Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymas (nuoroda)
 
10. Kokia papildoma nuolaida viešojo transporto bilietams priklauso I-IV klasių mokiniams?

Klaipėdos mieste esančių mokyklų I-IV klasių mokiniai gali įsigyti 365 dienų vardinius bilietus, galiojančius darbo dienomis, su 96 proc. nuolaida. Šie bilietai galioja tik I (miesto) zonoje darbo dienomis 365 dienas nuo pirmo priglaudimo prie el. bilietų skaitytuvo ir kainuoja 10 eurų. Visuose platinimo vietose („Narvesen“, „Rimi“, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ Klientų aptarnavimo centre, internetu) naujieji lengvatiniai bilietai kainuoja vienodai.

11. Kokia papildoma nuolaida viešojo transporto bilietams priklauso asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę?

Asmenims, turintiems fizinę Klaipėdos miesto savivaldybės išduotą Klaipėdiečio kortelę, suteikiama 20 procentų nuolaida įsigyjant internetu terminuotą 365 dienų vardinį bilietą, kainuojantį 220 eurų ir galiojantį tik I (miesto) zonoje 365 dienas nuo pirmojo pažymėjimo dienos.

 

Prašome palaukti