Elektrobusai pavasarį gatvėmis nuriedėjo per 10 tūkstančių kilometrų

2020-06-08

Nuo balandžio vidurio iki vasaros pradžios elektrobusai „Dancer“ Klaipėdos gatvėmis nuriedėjo jau 10 190 kilometrų. Žinoma, dvi iš daugiau nei 200 transporto priemonių, esančių bendrame viešojo transporto tinkle, nėra daug, kaip ir tie 10 000 kilometrų iš beveik 1 milijono bendros mėnesio ridos, tačiau miestas ruošiasi 2030 metų reikalavimams ne paskutinę minutę. Šalia eletrobusų jau beveik 30 proc. ridos yra atliekama su dujiniais autobusais, kurie gerokai mažiau taršūs nei įprasti dyzeliai.       

Elektrobusai važinėjo 1,8 maršrutais. Maksimali autobuso vienos dienos rida buvo 152 kilometrai. Pirmoji eksploatacijos patirtis rodo, jog lietuviškojo „Dancer“ patikimumas šiltuoju sezonu yra gana priimtinas. Eismo sąlygos ir mažesnis dėl karantino keleivių srautas leidžia  patogiomis sąlygomis kaupti naudojimo patirtį, spręsti klaidas, tobulėti ir ruoštis ateičiai.

Dažniausiai „Danceriai“ važiuoja 1 maršrutu, taip galbūt yra dėl patogaus trasos ilgio atitikimo technologiniams  baterijos parametrams.

Kiek galima remtis kitų šalių skaičiavimais, pavasarį važinėję „Danceriai“ jau sutaupė apie 6 300 kg anglies dioksido – lyginant su dyzeliu varomais autobusais. Visiškai nulinė buvo azoto oksidų ir kietųjų dalelių emisija.  

 

Prašome palaukti
Komentarai (2)
Antanas
IP: 86.100.112.119
Kada elektriniai autobusai pradės vaziuoti 8 maršrutu?

Sprendžiam lygtį su kurioje reikia rasti laiką kuomet 8 maršrute tinkamas laikas leisti trumpą autobusą ir kad pakaktų pertraukos tarp reisų, kad spėtų pasikrauti bateriją. Esami trumpo autobuso važiavimo laikai netinka, nes trūksta laiko krautis, o tiesiog pakeisti ilgą autobusą trumpu, dienos eigoje dėl augančio keleivių skaičiaus, nesinori.   

ARUNAS
IP: 85.232.128.56
Ar planuojata įsigyti dar autobusu Dancer? Važiavau, geras įspūdis. Ačiū.

Ilgalaikiuose planuose yra numatyta, elektrinių autobusų skaičius bus didinamas, nes tai yra susiję su taršos mažinimu. Žinoma ne tik netaršus, bet ir naujas autobusas bus patogiau ir keleiviams.