Išbandėme mobilią parkavimo kontrolės įrangą

2023-05-26

Gegužės 24 dieną įstaigos specialistai tikrino automatinės parkavimo kontrolės įrangos veikimą. Ji atliekama naudojant mobiliąją kamerą, nuskaitančią stovinčių automobilių numerius ir perduodančią informaciją kontrolieriams. Taip optimizuojamas parkavimo kontrolierių darbas, jis tampa efektyvesniu ir spartesniu. Tai pirmas tokios įrangos bandymas. 

Įstaiga siekia, kad parkavimo rinkliavos administravimo sąnaudos sudarytų kuo mažesnę surinktos rinkliavos dalį ir, atitinkamai, kuo didesnė surinktų lėšų dalis pakliūtų į miesto biudžetą. Šiuo metu administravimui tenka mažiau nei 25 centai nuo surinkto euro. Tai Lietuvos kontekste nėra didelė dalis. Vykdydami daugelį darnaus judumo veiklų, galime naudotis jų teikiamos sinergijos privalumais ir taip išlaikyti sąnaudų kontrolę.

Tačiau  svarbu žvelgti į priekį. Šiuo metu sąnaudose daugiau kaip pusę išlaidų sudaro kontrolierių atlyginimai ir ta dalis linkusi augti dėl nuolat didėjančio minimalaus darbo užmokesčio dydžio. Todėl darbo įrangos ir darbo sąlygų technologizavimas yra gyvenimo būtinybė.

Atliktas testavimas – tai tik pirmas žingsnis ta kryptimi. Kaip ir kiekvieną naujovę, ir šią įstaiga diegs tik atlikusi kaštų/naudos analizę ir ištestavusi kiekvieną įdiegimo etapą.

GS909074_1

 

Prašome palaukti
Komentarai (0)