Vandens autobusų tvarkaraštis, bilietų kainos ir atsiskaitymo būdai

2023-06-14

Nuo penktadienio, birželio 16 dienos, Danės upe pradės plaukti L1 maršruto reguliaraus susiekimo laivai (vandens autobusai) https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1(nuo06.16)/a-b  . Juose bilietų lengvatų sistema bus kitokia nei  miesto autobusuose, nes LR transporto lengvatų įstatymas, vykstant reguliaraus susisiekimo laivais, numato kitokį turinčių teisę į lengvatas keleivių skirstymą kategorijomis.

Lengvatų sistema

Vandens autobusų maršrute galioja LR transporto lengvatų įstatyme numatytos lengvatos kelionėms reguliaraus susiekimo laivais. Dauguma lengvatų miesto ir vandens autobusuose  sutampa, skiriasi tik lengvatos vaikams.

Įstatymas plaukiančius vaikus skirsto pagal amžių. Nuo 7 iki 13 metų (imtinai) vaikams bilietas parduodamas su 50% nuolaida. Nuo 14 metų vaikas jau privalo mokėti pilną bilieto kainą. Taigi vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai čia, skirtingai nei miesto autobusuose, lengvatos neturi.

Verta prisiminti, jog iki 7 metų amžiaus vaikai (ne daugiau dviejų vienam suaugusiam) gali būti plukdomi nemokamai, tačiau neužimdami atskiros sėdimosios vietos. Tokią vietą užimti ir/ar plaukti savarankiškai galima įsigijus bilietą su 50% nuolaida.

Klaipėdos miesto taryba yra nustačiusi ir 20% nuolaidą visos kainos bilietui, naudojantis fizine Klaipėdiečio kortele, kuri papildyta pinigais.

Vandens autobuso bilietų kainų lentelė

Pilnos kainos bilietas

3 Eur

Bilietas su 20% nuolaida (galioja tik naudojantis fizine Klaipėdiečio kortele)

2,40 Eur

Bilietas su 50% nuolaida

1,50 Eur

Bilietas su 80% nuolaida

0,60 eur.

Perkantys bilietą su 50% / 80 % nuolaida keleiviai privalo turėti dokumentą, patvirtinantį teisę į lengvatą. Vaikų, jaunesnių nei 7 metai, amžius  turi būti akivaizdus.

 Atsiskaitymo būdai

Grynaisiais maršrute atsiskaityti nebus galima. Visi galimi atsiskaitymo būdai – elektroniniai https://www.youtube.com/watch?v=1ngvtNzTy0E&ab_channel=Klaip%C4%97dosKeleivinisTransportas

  1. Bekontakte bankine kortele

Tai jokių žinių apie miesto bilietų sistemos ypatybes nereikalaujantis būdas – užtenka priglausti bankinę kortelę prie logotipais pažymėjo skaitytuvo. Taip perkami tik pilnos kainos bilietai.

  1. Naudojantis Klaipėdos viešojo transporto e.bilieto kortele / elektroniniu mokinio pažymėjimu.

Esami terminuotieji (mėnesio, metiniai ir kt.) miesto autobusų bilietai vandens autobusuose negalioja. Atsiskaityti už kelionę galima tik apmokant  iš elektroninės piniginės.

Vaikai nuo 14 metų ir studentai turėtų pakoreguoti savo e.bilieto paskyros nustatymus  į „14 metų ir daugiau“, kad pažymėjus kortelę tinkamai apmokėtų už savo kelionę.

Taip pat už kelionę galima apmokėti ir kita laikmena, į kurią yra integruotas e.bilietas: moksleivio e. pažymėjimu, Klaipėdiečio kortele.

Pirkti bilietą galima ne tik sau, bet dar ir iki 3 papildomų – bendrakeleiviams. Tokie Draugo bilietai yra tiktai pilnos kainos, nepriklausomai, ar pats e.bilieto kortelės turėtojas turi nuolaidą, ar ne. Draugo bilietas perkamas lygiai taip, kaip ir miesto autobusuose https://www.youtube.com/watch?v=dc3W4frapyw&ab_channel=Klaip%C4%97dosKeleivinisTransportas (žr. 0-17 sec).

  1. Naudojantis programėlę e Ticket Klaipėda, nuskaitant vienkartinio bilieto QR kodą ekrane.

Atsisiuntus programėlę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klaipeda.app&hl=lt&gl=US&pli=1 galima nusipirkti norimą kiekį norimos rūšies bilietų ir jais atsiskaityti, žymint QR kodą bilietų skaitytuvo langelyje apačioje https://www.youtube.com/watch?v=1yM9Ss-pCeM&ab_channel=Klaip%C4%97dosKeleivinisTransportas (žr. 13-16 sec).

Prašome palaukti
Komentarai (4)
Liucija
IP: 78.62.148.97
Kelionė būtų įdomesnė ir turiningesnė, jei plaukiant pro tam tikrus objektus būtų nors trumpai pateikiama informacijos ar istorinių faktų. Tai visai nesudėtinga įgyvendinti, nes klaipėdietė gidė Laurencija Budrytė-Ausiejienė buvo surinkusi daug informacijos apie šį maršrutą ir net buvo atlikti keli bandomieji praplaukimai su gide (prieš pandemiją su paprastu laiveliu)
Keleivis
IP: 82.135.211.128
Keliavom 23,07,30. Pramoga vienam kartui. Susirinko 15 žmonių -veža 10. Reisas 11,00, sekantis 12,30 - kas tiek lauks. Aš galvoju ,prieš pradedant tokį maršrutą - reikėjo susitvarkyti Danės krantines būtinai. Vaizdelis daugiau negu lūdnas. Upės pilna paskendusių medžių, šiukšlių. Realiai pažiūrėti kažką įdomaus ,gal 20 proc maršruto. Juokingiausia buvo - vairuotojas sėdi patogiame krėsle (reglaineris), o keleiviai ,kaip studentai ant suolų. kelionė 1,10 min ,gana nepatogu. Turėtu išeiginėm dienos dažniau kursuoti ir būtinai sutvarkyti krantines.